Ostatnio bardzo zafascynował mnie styl rustykalny w dekoracjach. Zauważyłam, że staje się on coraz bardziej popularny. W internecie można znaleźć mnóstwo inspiracji ozdobienia przedmiotów w tym właśnie stylu. Podążając za nowymi trendami, ja również przygotowałam dla Was kilka pomysłów na ozdoby w stylu rustykalnym!

Ozdoby w stylu rustykalnym na dobre zagościły na weselnych stołach. Rustykalne wazoniki, lampiony coraz częściej zdobią także nasze wnętrza. Na szczęście, do wykonania takich klimatycznych dekoracji nie potrzeba wcale dużego budżetu!

Potrzebujesz:

  • słoiczki, wazoniki, kieliszki, buteleczki
  • dratwę albo sznurek konopny
  • ozdobne nici
  • jutową wstążkę
  • klej introligatorski z aplikatorem
  • taśmy koronkowe
  • ozdobne aplikacje

Jak wykonać ozdoby w stylu rustykalnym?

Wybrany przez nas słoiczek albo wazonik smarujemy klejem i ciasno owijamy  sznurkiem, dratwą albo ozdobną nitką. Następnie ozdabiamy koronką oraz dekoracyjnymi aplikacjami zgodnie z naszymi upodobaniami. Taki  delikatny rustykalny słoiczek może pełnić funkcję szklanego lampionu, jak i wazonu np. na krótkie cięte kwiatki.

Owijanie sznurkiem konopnym

Owijanie sznurkiem najlepiej zacząć od dołu. Najważniejszy jest pierwszy obrót, bo trzeba dobrze przykleić pierwszy rząd sznurka do naszego słoiczka, czy do buteleczki. Gdy mamy już pierwszy rząd, to następnie smarujemy klejem słoiczek (na wysokość ok. 1 cm) i gdy już lekko przysycha, nakładamy kolejny rząd sznurka, dociskając go do poprzedniego.

Można również zamieniać kolory sznurka. Tak właśnie ozdobiłam słoiczek po dżemie (pierwszy z  prawej na zdjęciu) – do pewnego momentu nakładałam sznurek konopny, a następnie kordonek ze srebrną nitką. Następnie przykleiłam koronkowe tasiemki, a na wykończenie wykonałam kokardkę ze sznurka konopnego, owijając go 3 razy tuż przy gwincie.

Rustykalny słoiczek ozdobiony koronką i dekoracyjnym aplikacjami

Rustykalny słoiczek ozdobiony koronką i aplikacjami

Rustykalny słoiczek ozdobiony tasiemką i satynową różyczką

——————–—–

 Rustykalny lampion ozdobiony nitką z połyskiem

Rustykalny lampion ozdobiony nitką z połyskiem

——————–—–

Pudełeczko ozdobione dwoma szydełkowymi serwetkami i koralikami

Okrągłe pudełeczko w stylu rustykalnym

——————–—–

Rustykalny wazonik ze sztucznymi kwiatkami i baziami

Rustykalny wazonik ze sznureczka i koronki

W moich kompozycjach uwielbiam wykorzystywać sztuczne kwiatki. Teraz również są świetnym dopełnieniem dla ozdób w stylu rustykalnym.

——————–—————————————————-

Moje pozostałe pomysły na ozdoby w stylu rustykalnym

Ozdoby w stylu rustykalnym ozdobione taśmą koronkową

Jeśli pierwszy raz jesteś na moim blogu, to zapraszam do zapoznania się z moimi pozostałymi wpisami:

1 Comment

Write A Comment