fbpx

Jajka ze sznurka konopnego to moja kolejna propozycja na dekoracje wykonane techniką nawijania sznurkiem. Ozdobiłam już sznurkiem wszelkie słoiczki, buteleczki oraz pudełeczka, które zalegały gdzieś w szafkach. W ten sposób powstała już moja kompozycja ozdób rustykalnych.

Tworzenie dekoracji za pomocą sznurka bardzo mnie urzekło. Jest to szybki sposób na nadanie nowego życia przeróżnym przedmiotom, które mamy w domu. Wystarczy dodać jeszcze kilka ozdób np. taśmę koronkową, ozdobne aplikacje, kwiatki wykonane własnoręcznie itp. Aby urozmaicić dekoracje, oprócz sznurka można wykorzystać również ozdobne połyskujące nici.

Uznałam, że w tym roku na Święta Wielkanocne wykonam właśnie jajka ze sznurka konopnego i ozdobnych nici, którymi wypełnię moje miseczki szydełkowe. 

Do wykonania jajek ze sznurka konopnego potrzebujesz:

  • jajka styropianowe
  • sznurek konopny albo dratwa
  • klej introligatorski z aplikatorem
  • kordonek, mulina
  • koronkowa wstążka
  • gipiura (do wycięcia koronkowego motywu)

Technika ozdabiania sznurkiem jest dokładnie taka sama, jaką opisałam we wpisie dotyczącym ozdób w stylu rustykalnym.

Jajka ze sznurka konopnego z dekoracyjnymi aplikacjami

——————–

Jajka ze sznurka konopnego i dekoracyjnych nici

Do wykonania tych jajek użyłam sznurka konopnego, muliny oraz ozdobnych nici. Wokół jajek przykleiłam wąskie satynowe tasiemki. Fioletowe jajko ozdobiłam dodatkowo ozdobnymi motylkami i zrobiłam kilka białych kropek lakierem do paznokci.

Jajka ze sznurka konopnego i ozdobnych nici

——————–

Jajka ze sznurka konopnego z koronkowymi aplikacjami

Żółte jajko ozdobiłam dwukolorowym sznurkiem, następnie przykleiłam ozdobną koronkową tasiemkę i własnoręcznie wykonaną różyczkę z satynowej wstążki. Drugie jajko obkleiłam dratwą, a potem motywem precyzyjnie wyciętym z gipiury.

Jajka ze sznurka konopnego z koronką

——————–

Jajko zdobione nitką i sztucznymi kwiatkami

Jajko ze sznurka konopnego ozdobione sztucznymi kwiatkami

Jeśli pierwszy raz jesteś na moim blogu, to zapraszam do zapoznania się z moimi pozostałymi wpisami z kategorii Ozdoby Wielkanocne:

Po więcej inspiracji na Wielkanocne dekoracje, zapraszam do obserwowania mojej tablicy na Pintereście.

Write A Comment