fbpx

Szydełkowa miseczka to coraz częściej spotykana ozdoba Wielkanocnego stołu. Możemy w niej umieścić pisanki, owoce, ale i ozdobne jajka wykonane własnoręcznie. Usztywniłam dwie serwetki szydełkowe w różnych rozmiarach, nadając im kształt miseczek, aby na święta ułożyć w nich moje dekoracyjne jajka.

Potrzebujesz:

  • serwetkę szydełkową
  • klej typu wikol
  • miseczkę o średnicy pasującej do rozmiarów serwetki
  • folię np. śniadaniową
  • ozdobną wstążkę albo inne elementy dekoracyjne

2 metody usztywniania serwetki szydełkowej:

Niezależnie od metody, najpierw owijamy miseczkę folią i odwracamy do góry dnem.

1. Można serwetkę namoczyć w kleju i bardzo dobrze odcisnąć. Następnie serwetkę szydełkową nakłada się na miseczkę zabezpieczoną folią. Kiedy serwetka trochę podeschnie, ściągamy delikatnie folię i ponownie układamy serwetkę na miseczce do całkowitego wyschnięcia.

2. W drugim przypadku, klej na serwetkę nakładamy pędzelkiem. Wykonanie jest bardzo proste. Układamy serwetkę szydełkową na miseczce i dokładnie nakładamy klej. Trzeba pamiętać, aby dobrze odsączyć klej z dziurek w serwetce, bo może je zakleić i gdy całkiem zastygnie, będzie to nieestetycznie wyglądało.

Szydełkowa miseczka z małej serwetki

Szydełkowa miseczka z małej serwetki

Mała szydełkowa miseczka z ozdobnymi jajkami DIY

Szydełkowa miseczka z ozdobną tasiemką

Szydełkowa miseczka z ozdobną tasiemką

Szydełkowa miseczka z tasiemkąJeśli pierwszy raz jesteś na moim blogu, to zapraszam do zapoznania się z moimi pozostałymi wpisami z kategorii Ozdoby wielkanocne:

Po więcej inspiracji na dekoracje świąteczne, zapraszam Cię do obserwowania mojej tablicy na Pintereście Ozdoby Wielkanocne DIY.

Jeśli masz pomysł na inne dekoracje wielkanocne, które mogłabym wykonać, daj znać w komentarzu pod wpisem!

Write A Comment