Łapacz snów z serwetki to coraz bardziej popularna ozdoba sypialni nawiązująca do kultury plemion indiańskich. Można go w prosty sposób wykonać samodzielnie, szczególnie jeśli mamy serwetki szydełkowe, które można do tego wykorzystać. Wystarczy wtedy przymocować serwetkę do koła z druta lub tamborka i ozdobić zgodnie z upodobaniem.

Zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami wykonania łapacza snów z serwetki. Pierwszy z nich to łapacz ozdobiony sznurkami, piórkami i koralikami.

Łapacz snów z serwetki z piórkami i koralikami

Przygotuj:

  • koło z druta lub tamborek
  • serwetkę szydełkową
  • kordonek
  • piórka, koraliki
  • klej do tkanin

Serwetka i koraliki do łapacza snów

1. Przygotowane wcześniej koło z druta owijam tasiemką.  W przypadku tamborka nie ma takiej potrzeby. Następnie przyszywam serwetkę do koła.

2. Ozdobne sznurki do łapacza z serwetki z piórkami wykonuję w następujący sposób: najpierw ustalam długość środkowego łańcuszka, a potem robię kilka łańcuszków na szydełku zmniejszając po kolei ich długość.  Gdy mam już przygotowane wszystkie sznurki, przyszywam je symetrycznie do koła. Aby uzyskać ciekawy efekt, sznurków w łapaczu powinno być dość dużo – im gęściej, tym lepszy efekt.

3. W kolejnym kroku przeciągam koraliki szydełkiem przez łańcuszek i mocuję je na odpowiedniej wysokości. Wkładam w koralik piórko i  przyklejam.

4. Na końcu koło wykańczam półsłupkami i robię zawieszkę ze zwykłego łańcuszka.

Łapacz snów z serwetki z piórkami i koralikami

Łapacz snów z serwetki ze sznurkami z koralików

Drugi łapacz z serwetki ma sznurki wykonane w całości z koralików, które nawinęłam na kordonek.

Łapacz snów z serwetki ze sznurkami z koralików

Łapacz snów z ozdobnymi chwościkami

Sznurki do trzeciego łapacza wykonałam z łańcuszków zrobionych na szydełku, w które dołączałam w wyznaczonych miejscach koraliki. Dół ozdobiłam własnoręcznie zrobionymi chwościkami z kordonka.
Łapacz snów z ozdobnymi chwościkami

Łapacz snów z serwetki z tasiemkami i tiulowym pomponikiem

Na specjalną prośbę mojej córki, zrobiłam jeszcze jeden łapacz snów z serwetki, ale koniecznie musiałam użyć tasiemek i pomponika. Wykonanie tego łapacza było dużo łatwiejsze i przede wszystkim mniej czasochłonne niż trzech poprzednich.

Potrzebne materiały:

  • tamborek
  • ozdobne wstążki
  • serwetka szydełkowa
  • tiulowy pomponik

Etapy wykonania:

Serwetkę mocujemy w tamborku a nadmiar serwetki zszywamy pod spodem lub odcinamy.

Następnie dekorujemy wstążkami i przygotowanym wcześniej tiulowym pomponikiem.

Łapacz snów z serwetki z tasiemkami i pomponikiem

Jestem ciekawa, który z łapaczy najbardziej przypadł Wam do gustu. Zostawcie komentarz pod wpisem!

Zapraszam również do śledzenia mojej tablicy na Pintereście poświęconej łapaczom snów. Możesz znaleźć tam mnóstwo ciekawych pomysłów na wykonanie własnego łapacza.

Write A Comment