Poprzednio proponowałam Wam pomysły na wykonanie koszyczka na obrączki ślubne, ale to nie jedyny sposób na efektowne podanie obrączek, jaki chciałabym Wam zaprezentować. Poduszeczka na obrączki ślubne to również ciekawe rozwiązanie, które nada wyjątkowy charakter chwili zaślubin! Wejdź i zobacz moje pomysły!

Pięknie ozdobione poduszeczki na obrączki  ślubne są świetnym dopełnieniem całej uroczystości. Obrączki odgrywają – oprócz Państwa Młodych – najważniejszą rolę podczas ślubu i powinny również zostać pięknie zaprezentowane.

Trzeba również zadbać, aby poduszeczka na obrączki pasowała do wystroju kościoła, jaki mamy w planach, dlatego przygotowałam dla Was kilka propozycji. Może któraś z nich przypadnie Wam do gustu i będziecie chcieli ją wykonać na własny ślub albo dla kogoś bliskiego.

Potrzebujesz:

– satyna biała

– fizelina

– wata

– koronka lub gipura

– krytolina lub wstążka

– ozdoba do kokardki ( np. dżet, perełka)

Wkład: wycinam z fizeliny kwadrat o wymiarach 20* 20. Zszywam na maszynie 3 boki i wypełniam watą. Na koniec zamykam wkład zszywając czwarty bok na prawej stronie.

Następnie z satyny wycinam dwa kwadraty 20* 20 + 1,5 cm zapasu na szew. Ozdabiam górną część według uznania, na przykład wyciętymi z koronki motywami, które na wierzchu delikatnie przyszywam.

Kiedy góra jest ozdobiona, wtedy zszywam boki satyny na lewej stronie, pozostawiając miejsce na włożenie wkładu. Dla dodatkowego efektu dekoracyjnego, całość można zamknąć stebnówką na prawej stronie.

Jak zrobić kokardkę i jak przymocować obrączki do poduszeczki albo do koszyczka wyjaśniam we wpisie dotyczącym koszyczka na obrączki.

Oto kilka moich propozycji na ozdobienie górnej części poduszeczki na obrączki ślubne:

 

Poduszeczka na obrączki ślubne z koralikami

Poduszeczka na obrączki ślubne z koralikami

Aby uzyskać taki efekt jak na tej poduszeczce, na lewej stronie satyny rysuję ołówkiem kratkę – kwadraty o wymiarach 2*2 cm.

W co drugim miejscu przecięcia się linii (ciągle na lewej stronie) szczypię satynę igłą i nitką. Z tak przygotowanej satyny odmierzam kwadrat o wymiarach: 20*20 cm i z prawej strony w oznaczonych miejscach przyszywam koraliki.

Tak powstaje taka piękna poduszeczka na obrączki ślubne!

 

Poduszeczka na obrączki ślubne wykończona tkaniną koronkową

Koronkowy motyw na ozdobienie poduszeczki

 

Poduszeczka na obrączki ślubne z elementami koronki

 

Poduszeczka na obrączki z motywem haftowanym

 

Poduszeczka na obrączki ślubne obszyta tkaniną koronkową

[kkstarratings]

Write A Comment