Koszyczek na obrączki to wspaniała alternatywa dla poduszeczki na obrączki. Jego bardziej dostojny i dekoracyjny charakter nadaje uroczystości ślubnej większego rozmachu. Sprawdź moje propozycje wykonania koszyczka!

Od lat podążam za trendami dotyczącymi dekoracji i akcesorii ślubnych i mam mnóstwo pomysłów na zrobienie koszyczków oraz poduszeczek na obrączki ślubne.

Zapraszam do przeczytania mojej krótkiej instrukcji, jak wykonać koszyczek ozdobiony sztucznymi kwiatkami i perełkami.

Potrzebujesz:

– koszyczek wiklinowy – biały

– fizelina

– wata

– satyna

– sztuczne kwiatki

– perełki

– igła, nitka

– wstążka (ja użyłam krytoliny): 2,5 cm szerokości i 10 cm długości

– cienka wstążka do mocowania obrączek: 60 cm długości, 0,5 cm szerokości

– pistolet do kleju na gorąco

Uwaga: wymiary wszystkich niezbędnych materiałów potrzebnych do wykonania koszyczka na obrączki trzeba dostosować indywidualnie do każdego koszyczka. Dlatego nie podaję konkretnych długości, jakie trzeba przygotować.

Propozycja wykonania:

Koszyczek na obrączki wykonuję wykorzystując w tym celu dwa wkłady w kształcie koła wypełnione watą.

Najpierw mierzymy średnice koszyczka: na dole i na górze koszyczka, bo te wymiary się różnią ze względu na kształt koszyczka (jest to ok. 2 cm różnicy na przykładzie mojego koszyczka).

Z fizeliny wycinamy 2 koła o wymiarach średnicy górnej i 2 koła o wymiarach średnicy dolnej. Fizelinowe koła zszywamy po prawej stronie, zostawiając otwór na watę. Następnie wkładamy watę i zaszywamy.

Mniejsze koło będzie wypełnieniem koszyczka na obrączki, więc nie ozdabiamy go. Większe koło stanowi wkład do ozdobnej poduszki. Z satyny wycinamy 2 koła o wymiarach średnicy górnej  i ozdabiamy górną część zgodnie z upodobaniami. Potem wkładamy przygotowany wcześniej górny wkład fizelinowy i zszywamy.

Koszyczek na obrączki ozdabiamy kompozycją sztucznych kwiatów. Przyklejamy je klejem na gorąco. Możemy również dołączyć perełki.

Jak zrobić kokardkę?

Składam wstążkę na pół i palcami dociskam środek. Składam tak, że końcówki wstążki są jedna na drugiej z lekkim zakładem na zszycie. Igłą i nitką mocuje wstążeczkę i ozdabiam koralikiem albo dżetem.

Jak przymocować obrączki?

Do gotowej kokardki mocuję wiązanie z cienkiej satynowej wstążeczki o wymiarach: ok. 60 cm długości, 0,5 cm szerokości. Następnie składam na pół. Pod spodem kokardki przyszywam do poduszeczki. Na końcu cienką wstążeczkę dwukrotnie przekładam przez obrączkę i przesuwam wyżej.

Biały koszyczek na obrączki

Biały koszyczek na obrączki

 Koszyczek na obrączki z kokardką i perełkami

Moje pozostałe propozycje koszyczków na obrączki

Różowo-biały koszyczek na obrączki

 

Fioletowo-różowy koszyczek na obrączki

Jak podobają się Wam moje pomysły i czy macie wskazówki, w jaki jeszcze sposób można wykonać koszyczki na obrączki?

Zapraszam również do przeczytania wpisu o poduszeczkach na obrączki ślubne!

Write A Comment