fbpx


Zanim doszłam do tego etapu, w którym sama chciałabym założyć swojego bloga, śledziłam oczywiście inne. Niektóre z nich czytam od dawna, inspiruję się nimi i czerpie z nich dużo wiedzy na interesujące mnie tematy. Niektóre natomiast odkryłam całkiem niedawno i jeszcze dużo o nich nie mogę powiedzieć, ale i tak chcę je polecić, bo już mnie urzekły. Zapraszam do zapoznania się z moimi ulubionymi kreatywnymi blogami!

Moje TOP 5 kreatywnych blogów dotyczących DIY, handmade, szycia, grafiki oraz wielu innych inspirujących rozwiązań.

1. Twoje DIY – Najlepszy blog zrób to sam w Polsce! – Twojediy.pl

Blog całkowicie poświęcony tematyce DIY –  znajdziemy tu chyba każdą kategorię DIY, o jakiej możemy pomyśleć. Bogaty zestaw pomysłów, kolorowe zdjęcia, bardzo ciekawy layout szablonu bloga, to wszystko sprawia, że odwiedzanie Twojego DIY zawsze czymś zaskoczy.

Autorka bloga stara się być na bieżąco i podsuwa nam pomysły, których aktualnie potrzebujemy – Halloween, Boże Narodzenie, Święto Zmarłych. Naprawdę polecam, bo blog jest prowadzony z pasją, ale przede wszystkim systematycznie. Różnorodność tematyczna jest tak duża, że na pewno każdy zainteresowany tematyką DIY, aranżacji wnętrz albo dekoracjami, znajdzie tu coś dla siebie.

Kreatywne blogi - Twoje DIY

2. My Pink Plum! – Najlepszy blog kreatywny – MyPinkPlum.pl

My Pink Plum urzekł mnie od początku swoim niepowtarzalnym designem. Przepiękny blog w pastelowych kolorach, w którym każdy wpis jest, oprócz ciekawej zawartości, miłym doznaniem dla zmysłów. Na blogu znajdziemy mnóstwo darmowych grafik do druku: od planerów, plakatów, etykiet po zakładki do książek oraz kalendarze. W My Pink Plum możemy również znaleźć mnóstwo porad dotyczących typografii, Photoshopa, Illustratora oraz fotografii.

Kreatywne blogi - My Pink Plum

3. Antywieszak  – Blog o DIY, czyli wszystkim, co możesz zrobić sam. Inwestuj w jakość. Nie wyrzucaj. Przerabiaj i naprawiaj.  –  Antywieszak

To blog, który odkryłam całkiem niedawno i urzekł mnie przede wszystkim działem “Meble”, w którym autorka pokazuje, jak tworzy nowoczesne projekty mebli. Pokrowce na fotele, pikowany zagłówek do łóżka, pikowany taboret to tylko kilka pomysłów na to, by samodzielnie stworzyć albo przerobić meble – każdy projekt opisany krok po kroku. Na blogu znajdziemy również działy: Buty, Ubrania, Meble, Skóra, Jedzenie, Uroda. Kreatywne blogi - Antywieszak

4. Joulenka – Blog o czasie wolnym i szyciu – Joulenka.pl

To najczęściej odwiedzany przeze mnie blog. Osią główną Joulenki jest szycie, ale na blogu jest mnóstwo inspiracji dotyczących  aranżacji wnętrz, podróży. Znajdziemy tam również życiowe wpisy na temat pasji oraz motywacji. Wpisy Joulenki są bardzo rzetelnie napisane. Jeśli szukamy opisu remontu salonu, to znajdziemy dokładne wyjaśnienie – od projektu do wykonania razem ze zdjęciami, szkicami. Naprawdę podziwiam ogrom pracy, jaki trzeba włożyć w przygotowanie takich wpisów.

Jest to blog jednak głównie o szyciu i podoba mi się to, że mogę znaleźć tam jednocześnie dużo porad, ale także konkretne projekty krawieckie. Oprócz tego, podoba mi się, że autorka bloga, mówi wprost o wadach i zaletach szycia i daje rady dla początkujących.

Kreatywne blogi - Joulenka

5. Haart – blog DIY zrób to sam – dom, dziecko, moda, podróże, kuchnia  – Haart.pl 

Haart to już długo działający kreatywny blog, w którym możemy znaleźć mnóstwo inspiracji i porad. Główne tematy bloga to DIY, ale znajdziemy tam również wpisy dotyczące remontu, odnawiania mebli, upcyclingu, jak i wiele innych. Bardzo zaciekawiły mnie pomysły na meble w stylu Shabby Chic – na przykład świecznik z lustrem, kawowy stolik, stara szafa przerobiona na ten styl, a także wiele innych pomysłów na odnowienie mebli.

Autorka bloga często nadaje różnym przedmiotom inną funkcję, tworząc niekonwencjonalne projekty. Przedmiotom, które przestały być przydatne w ich pierwotnej funkcji, daje całkiem nowe życie – na przykład stare garnki stają się doniczkami w ogrodzie. Efekty są czasem zdumiewające! Naprawdę zachęcam do odwiedzenia bloga.

Kreatywne blogi - Haart

Kreatywne blogi – podsumowanie

Przedstawiłam moje TOP 5 kreatywnych blogów, do których śledzenia, serdecznie zachęcam. Jestem też ciekawa, jakie Wy polecacie blogi albo może sami prowadzicie kreatywnego bloga na temat handmade, DIY albo szycia. Jeśli tak, to proszę o podanie nazwy bloga w komentarzach.

Ten wpis jest z cyklu Inspiracje. Zobacz pozostałe wpisy z tej kategorii:
Mini-ogród w szkle – inspiracje na miniaturowe krajobrazy

Write A Comment