Wianek z tiulu z imieniem to świetna alternatywa dla tradycyjnych śpioszków, które zazwyczaj dajemy w prezencie, gdy witamy nowego członka rodziny.

Ostatnio bardzo ciekawym trendem są metryczki dla noworodka z imieniem, datą oraz wagą. Można je przygotować w programie graficznym, następnie oprawić w ramkę i prezent gotowy.

Zaproponuję Wam w dzisiejszym wpisie inny ciekawy pomysł na prezent dla noworodka-dziewczynki, czyli wianek z tiulu z imieniem. Wykonałam go z okazji narodzin małej Zuzi. Miałam niewiele czasu na wykonanie powitalnej dekoracji, więc wykorzystałam to, co miałam w domu.

Na szczęście, zostało mi jeszcze dużo tiulu po sukienkach tutu dla lalki Barbie, które robiłam dla swojej wnuczki.

Wianek z tiulu z imieniem dziecka – materiały

Przygotuj:

  • karton
  • biały i różowy tiul
  • wstążeczkę
  • różowy brystol
  • nożyczki
  • klej Magic
  • igłę i nitkę
  • ozdoby samoprzylepne

Etapy wykonania wianka z tiulu:

1. Zaczynamy od wycięcia okręgu z kartonu o średnicy 35 cm.

2. Następnie wycinamy prostokąty z tiulu o wymiarach 10 na 20 cm (liczba prostokątów jest zależna od wielkości okręgu). Gdy widzę, że jest za mało kawałków tiulu, to docinam na bieżąco.

3. Tiul składamy na pół. Następnie układamy na kartonie i przeciągamy pod spodem przez powstałą pętelkę i układamy z zewnętrznej strony okręgu. Sposób przeciągania tiulu przedstawiłam na przykładzie białej tasiemki, aby był bardziej widoczny.

Wianek z tiulu - jak zamocować tiul?

4. Powtarzamy 3 krok owijając tiul na całym okręgu w kolejności – 3 razy różowy i 1 raz biały. Ważne jest, abyśmy co jakiś czas przycinali tiul.
Wianek z tiulu z imieniem - jak wykonać?

5. Następnie wycinamy koło z tiulu wielkości okręgu z kartonu. Przyszywamy je z tyłu do wianka, aby nakleić na to nasze ozdoby. Na końcu przyszywamy do wianka wstążeczkę do zawieszenia.
Tak wygląda wianek z przyszytym z tyłu tiulem – tiul jest tak mało widoczny, że umieszczone na nim naklejki wyglądają jak zawieszone w powietrzu.

Wianek z tiulu z imieniem dziecka – efekt końcowy

Kilkakrotnie kombinowałam, jak ozdobić wianek i nie mogłam podjąć decyzji, czy dać więcej, czy mniej naklejek, duży napis na tiulu, czy mniejszy. Z tego powodu nie pokazuję etapów mojego ozdabiania, ale przedstawiam Wam po prostu efekt końcowy.

Początkowo miało być więcej dekoracji, ale ostatecznie zdecydowałam się tylko na imię oraz 2 korony, które odkleiłam od gumek do włosów, specjalnie do tego celu kupionych. Na dole przykleiłam 2 naklejki – jedna ze smoczkiem, a druga z napisem “Welcome”.

Prezent idealnie wkomponował się do urządzonego dla maleństwa pokoju z różowym baldachimem nad łóżeczkiem.

A czy Wy kiedykolwiek daliście komuś prezent wykonany własnoręcznie i spersonalizowany specjalnie dla tej osoby? Narodziny dziecka to idealna okazja, żeby wykazać się swoją kreatywnością i stworzyć coś od siebie!

Mam nadzieję, że mój wpis zainspirował Was do samodzielnego wykonania prezentu dla noworodka, jeśli Wy też będziecie zastanawiać się, co podarować z okazji narodzin.

Przeczytaj także:

Write A Comment