Wiklina papierowa

Serce z wikliny papierowej DIY

Serce z wikliny papierowej to niezwykle modna ostatnio dekoracja naszego domu. Jego wykonanie nie zajmuje dużo czasu i nie jest skomplikowane, a sposobów na wykorzystanie takiego serca jest mnóstwo. Wiklinowe serce stanowi piękną ozdobę drzwi wejściowych. Może być również dekoracją świąteczną np. bożonarodzeniowym stroikiem albo zawieszką.

Serce z wikliny papierowej DIY – materiały

– klej do papieru w sztyfcie

– papier: półpergamin, stara gazeta

– drut

– ozdoby

Serce z wikliny papierowej krok po kroku

1. Przygotowanie kawałków papieru

Do wykonania serca z wikliny papierowej wykorzystałam arkusz półpergaminu o wymiarach 100*70 cm:

1. Arkusz papieru składamy na pół
2. Następnie jeszcze raz na pół
3. Potem składamy jeszcze na trzy równe części
4. Następnie rozcinamy złożenia i ucinam na długość około 35 cm

Kawałki pociętego papieru powinny mieć około 35 cm długości na około 8-10 cm szerokości.

2. Przygotowanie rurek z wikliny papierowej

Przygotowane wcześniej kawałki pociętego papieru nawijamy na drut uzyskując rurki z papieru przypominające wiklinę. Końcówki sklejam.

Żeby uzyskać odpowiednią długość, sklejamy rurki ze sobą wkładając cieńszą rurkę do otworu grubszej. Możemy przygotować jedną długą rurkę albo w trakcie owijania serca doklejać następne. Gotowe rurki spłaszczamy ręką lub za pomocą długopisu.

3. Serce z drutu

Z drutu formujemy kształt serca i owijamy go przygotowaną wcześniej odpowiedniej długości papierową wikliną. Możemy również formę z drutu owinąć wcześniej półpergaminem albo wstążką, aby drut nie był widoczny i dopiero potem wygiąć go w kształt serca.

Najpierw przyklejamy końcówkę papieru do formy z drutu sklejając papier do siebie. Rurki z papieru owijamy w różnych kierunkach pamiętając o spłaszczaniu rurek na brzegach formy.  Jeśli długość rurki jest niewystarczająca, to przyklejamy do końcówki jednej rurki drugą rurkę i kontynuujemy.

Jak widać, aby uzyskać ciekawy efekt, musimy owinąć nasze serce dość gęsto.

Serce z wikliny papierowej ozdabiamy według uznania. Jedno serce ozdobiłam ręcznie robionymi różyczkami z satynowej wstążeczki oraz perełkami. Natomiast drugie ozdobną płócienną wstążką i sztucznymi drobnymi kwiatkami.

Wykonałam jeszcze jedno serce jako ozdobę bożonarodzeniową. Wykorzystałam do tego satynową tasiemkę oraz małe szyszki.

Serce z wikliny papierowej ozdobione szyszkami i wstążeczką

Jeśli urzekły Cię serca z wikliny papierowej, to zapraszam Cię do śledzenia mojej tablicy na Pintereście, gdzie na bieżąco dodaję różne inspiracje. Czasem zajrzyj również na mojego Facebooka.

Moje pozostałe pomysły na dekoracje wykonane techniką wyplatania z papierowych rurek, znajdziesz w kategorii Wiklina papierowa.

5 (100%) 17 votes