Wiklina papierowa

Serce z wikliny papierowej DIY

Serce z wikliny papierowej to niezwykle modna ostatnio dekoracja naszego domu. Jego wykonanie nie zajmuje dużo czasu i nie jest skomplikowane, a sposobów na wykorzystanie takiego serca jest mnóstwo. Wiklinowe serce stanowi piękną ozdobę drzwi wejściowych. Może być również dekoracją świąteczną np. bożonarodzeniowym stroikiem albo zawieszką.

Serce z wikliny papierowej DIY – materiały

– klej do papieru w sztyfcie

– papier: półpergamin, stara gazeta

– drut

– ozdoby

Serce z wikliny papierowej krok po kroku

1. Przygotowanie kawałków papieru

Do wykonania serca z wikliny papierowej wykorzystałam arkusz półpergaminu o wymiarach 100*70 cm:

1. Arkusz papieru składamy na pół
2. Następnie jeszcze raz na pół
3. Potem składamy jeszcze na trzy równe części
4. Następnie rozcinamy złożenia i ucinam na długość około 35 cm

Kawałki pociętego papieru powinny mieć około 35 cm długości na około 8-10 cm szerokości.

2. Przygotowanie rurek z wikliny papierowej

Przygotowane wcześniej kawałki pociętego papieru nawijamy na drut uzyskując rurki z papieru przypominające wiklinę. Końcówki sklejam.

Żeby uzyskać odpowiednią długość, sklejamy rurki ze sobą wkładając cieńszą rurkę do otworu grubszej. Możemy przygotować jedną długą rurkę albo w trakcie owijania serca doklejać następne. Gotowe rurki spłaszczamy ręką lub za pomocą długopisu.

3. Serce z drutu

Z drutu formujemy kształt serca i owijamy go przygotowaną wcześniej odpowiedniej długości papierową wikliną. Możemy również formę z drutu owinąć wcześniej półpergaminem albo wstążką, aby drut nie był widoczny i dopiero potem wygiąć go w kształt serca.

Najpierw przyklejamy końcówkę papieru do formy z drutu sklejając papier do siebie. Rurki z papieru owijamy w różnych kierunkach pamiętając o spłaszczaniu rurek na brzegach formy.  Jeśli długość rurki jest niewystarczająca, to przyklejamy do końcówki jednej rurki drugą rurkę i kontynuujemy.

Jak widać, aby uzyskać ciekawy efekt, musimy owinąć nasze serce dość gęsto.

Serce z wikliny papierowej ozdabiamy według uznania. Jedno serce ozdobiłam ręcznie robionymi różyczkami z satynowej wstążeczki oraz perełkami. Natomiast drugie ozdobną płócienną wstążką i sztucznymi drobnymi kwiatkami.

Wykonałam jeszcze jedno serce jako ozdobę bożonarodzeniową. Wykorzystałam do tego satynową tasiemkę oraz małe szyszki.

 

 

5 (100%) 15 votes