Dekoracje domu

Łapacz snów z serwetki – koraliki, piórka i chwościki

Łapacz snów z serwetki to coraz bardziej popularna ozdoba sypialni nawiązująca do kultury plemion indiańskich. Można ją w prosty sposób wykonać samodzielnie, szczególnie jeśli masz serwetki szydełkowe, które możesz do tego wykorzystać. Wystarczy wtedy przymocować serwetkę do koła z druta lub tamborka i ozdobić zgodnie z upodobaniem.

Zapraszam do zapoznania się z moimi trzema propozycjami wykonania łapacza snów z serwetki. Pierwszy z nich to łapacz ozdobiony sznurkami i koralikami. Drugi ma sznurki wykonane w całości z koralików, które nawinęłam na kordonek. Sznurki do trzeciego łapacza wykonałam z łańcuszków zrobionych na szydełku, w które dołączałam w wyznaczonych miejscach koraliki. Dół ozdobiłam własnoręcznie zrobionymi chwościkami z kordonka.

Przygotuj:

– koło z druta lub tamborek
– serwetka szydełkowa
– wąska tasiemka
– kordonek
– piórka, koraliki
– klej do tkanin

Łapacz snów z serwetki krok po kroku:

1. Przygotowane wcześniej koło z druta owijam tasiemką. W przypadku tamborka nie ma takiej potrzeby. Następnie przyszywam serwetkę do koła.

2. Ozdobne sznurki do łapacza z serwetki z piórkami: robię kilka łańcuszków na szydełku (najpierw ustalam długość środkowego łańcuszka). Przyszywam symetrycznie wszystkie sznurki do koła. Następnie przeciągam koraliki szydełkiem przez łańcuszek i mocuję je na odpowiedniej wysokości. Wkładam w koralik piórko i  przyklejam.

3. Na końcu koło wykańczam półsłupkami i robię zawieszkę ze zwykłego łańcuszka.

 

Łapacz snów z serwetki z piórkami i koralikami

Łapacz snów z serwetki ze sznurkami z koralików

Łapacz snów z serwetki z ozdobnymi chwościkami

4.9 (98.18%) 11 votes