Ozdoby wielkanocne

Jajka ze sznurka konopnego – moje pomysły na dekoracyjne pisanki

Jajka ze sznurka konopnego to moja kolejna propozycja na dekoracje wykonane techniką nawijania sznurkiem. Ozdobiłam już sznurkiem wszelkie słoiczki, buteleczki oraz pudełeczka, które zalegały gdzieś w szafkach. W ten sposób powstała moja kompozycja ozdób rustykalnych.

Tworzenie dekoracji za pomocą sznurka bardzo mnie urzekło. Jest to szybki sposób na nadanie nowego życia przeróżnym przedmiotom, które mamy w domu. Wystarczy dodać jeszcze kilka ozdób np. taśmę koronkową, ozdobne aplikacje, kwiatki wykonane własnoręcznie itp. Aby urozmaicić dekoracje, oprócz sznurka można wykorzystać również ozdobne połyskujące nici.

Uznałam, że w tym roku na Święta Wielkanocne wykonam właśnie jajka ze sznurka konopnego i ozdobnych nici, którymi wypełnię moje miseczki szydełkowe. 

Do wykonania jajek ze sznurka konopnego potrzebujesz:

  • jajka styropianowe
  • sznurek konopny albo dratwa
  • kordonek, mulina
  • koronkowa wstążka
  • gipiura (do wycięcia koronkowego motywu)

Technika ozdabiania sznurkiem jest dokładnie taka sama, jaką opisałam we wpisie dotyczącym ozdób w stylu rustykalnym.

Jajka ze sznurka konopnego z dekoracyjnymi aplikacjami

 

Jajka ze sznurka konopnego i dekoracyjnych nici

Jajka ze sznurka konopnego i ozdobnych nici

Do wykonania tych jajek użyłam sznurka konopnego, muliny oraz ozdobnych nici. Wokół jajek przykleiłam wąskie satynowe tasiemki. Fioletowe jajko ozdobiłam dodatkowo ozdobnymi motylkami i zrobiłam kilka białych kropek lakierem do paznokci.

 

Jajka ze sznurka konopnego z koronkowymi aplikacjami

Jajka ze sznurka konopnego z koronką

Żółte jajko powyżej ozdobiłam dwukolorowym sznurkiem, następnie przykleiłam ozdobną koronkową tasiemkę i i własnoręcznie wykonaną różyczkę z satynowej wstążki. Drugie jajko obkleiłam dratwą, a potem motywem precyzyjnie wyciętym z gipiury.

Jajko zdobione nitką i sztucznymi kwiatkami

Jajko ze sznurka konopnego ozdobione sztucznymi kwiatkami

 

Jeśli pierwszy raz jesteś na moim blogu, to zapraszam do zapoznania się z moimi pozostałymi wpisami z kategorii Dekoracje:

5 (100%) 3 votes